Festivaly, jarmoky, mestské slávnosti

Naše začiatky sa spájajú s prípravou a predajom kávy na rôznych akciách. Nakupovali sme praženú kávu od slovenského pražiara, ktorú sme "iba" pripravovali. Postupne však Martin začal doma pražiť sám. Úplne prvé pokusy boli na popkornovači (samozrejme, že sme túto kávu nepredávali, ale z našich pokusov sme boli nadšení). Prvé skutočné praženie sme realizovali na malej elektrickej pražičke a po roku prišla do cesty ponuka na pražičku od top svetovej značky, úplne profesionálna a my sme ju zrazu kúpili. Za peniaze, ktoré sme zarobili na akciách. Vtedy už nebolo cesty späť, začali sme sa káve venovať naplno.

Ideme do toho

Keď sme boli vnútorne presvedčení, že sa chceme plnohodnotne venovať káve, prišlo definitívne rozhodnutie. Poďme vybudovať rodinnú pražiareň! V hľadáčiku sme mali niekoľko priestorov, ale aj tu sme sa napokon riadili svojimi pocitmi. Učaroval nám nenápadný domček v ešte nenápadnejšej dedinke - Kamanová. Malo to však jedno veľké plus - je to frekventovaný hlavný ťah na trase Nitra - Prievidza. A tak zrazu v Kamanovej vznikla rodinná pražiareň kávy INCUPLE. Kamanová vždy bola a aj je alfa a omega všetkého. Tu vznikali prvé nápady, prvé ozajstné praženia, cuppingy, spôsob balenia, kreatívne nápady na etikety a ďalšie veci...

Ak si kladiete otázku, prečo názov INCUPLE, tu je vysvetlenie... :) Je to slovná hračka odvodená z anglického výrazu "couple", teda dvojica alebo pár. Reprezentovalo to naše začiatky a bolo to spojené s myšlienkou, že káva by ľudí mala spájať a vždy by ju mali piť v dobrej spoločnosti. Zo slova sme napokon vyhodili písmeno "o" a vzniklo ďalšie prepojenie s kávou. Slovo "cup" znamená šálka. Celkovo sme vytvorili komplexnejší názov s puncom modernej značky.

Čas posunúť sa ďalej

Tri roky po otvorení pražiarne v Kamanovej sme dospeli k rozhodnutiu, že je pravý čas posunúť sa ďalej a otvoriť ďalšiu prevádzku v Topoľčanoch. Áno, očakávania boli skutočne veľké. Mali sme vybudovanú komunitu našich zákazníkov a toto sme chceli pretransformovať do novej modernej kaviarne s výberovou kávou. Zároveň sme zariadili aj vzdelávacie centrum. Začali sme robiť baristické a latte art kurzy, no pár mesiacov po otvorení prišla pandémia... Bol to šok, ako samozrejme u všetkých. Rýchlo sme sa však otriasli a korona našu ambicióznu firmu napokon nakopla ešte viac. Pribúdali rôzne nové kávové chute, zaujímavé obmeny nápojového lístka, rozvoz kávy až domov (počas pandémie), veľa kávového aj iného sortimentu a doplnkov, zvyšoval sa počet zamestnancov...

... A ešte ďalej

Počas pandémie sme sa v spolupráci s blízkym rodinným členom pustili do ďalšej prevádzky. Spoločnými silami sme otvorili INCUPLE coffee&bar, kde sme vytvorili priestor pre kávu aj večerné drinky. Začiatky samozrejme, neboli jednoduché, obmedzenia nedovoľovali úplne rozbehnúť a realizovať predstavy podľa plánu. Ale vzdávať sa nie je v našej povahe. A tak si aj tento podnik získal stálych zákazníkov a láka (nielen) pohľady okoloidúcich. :)

Niekde na začiatku sme sa v duchu zaviazali, že budeme poctivo a s nadšením budovať a rozširovať kávovú komunitu ľudí. Dnes zahŕňa ľudí, ktorí pestujú a zbierajú kávové zrná, ľudí, ktorí nám pomáhajú s jej distribúciou k nám, našich dvoch svedomitých pražiarov (Martina s ocinom), ľudí za barom, z ktorých sa stáva naša rodina a blízki priatelia a napokon Vás, našich zákazníkov, ktorí zapĺňate naše kaviarne a plníte svoje domáce kávovary našou kávou. A za to Vám ĎAKUJEME!

Odber noviniek

crosschevron-down